seminarium do egzaminu PDF Drukuj

Korporacja SEDPOL Sp. z o.o. oraz
Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych „POLONIA”
ul. Czapelska 38, 04-081 Warszawa

ZAPRASZAJĄ NA

Szkolenie (repetytorium) przygotowujące do egzaminu państwowego na uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.

 

Termin szkolenia: 28.10.2018 r. 

Wykładowca: dr inż. Janusz Jasiński 

Program szkolenia:

1. Zasady postępowania kwalifikacyjnego.

2. Procedury wyceny ze względu na cel, przedmiot i zakres wyceny oraz  dla poszczególnych podejść, metod i technik wyceny ze szczególnym uwzględnieniemi zasad sporządzania operatów szacunkowych o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie nadawania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości - w których określa wartość co najmniej sześciu rodzajów nieruchomości spośród następujących:
- procedury wyceny w podejściu porównawczym  (nieruchomości lokalowe i  nieruchomości gruntowe zabudowane,
- procedury wyceny w podejściu dochodowym,
- procedury wyceny w podejściu kosztowym,
- procedury wyceny nieruchomości rolnej lub leśnej w celu ustalenia odszkodowania przy wywłaszczeniu,
- procedury wyceny nieruchomości gruntowych dla celu aktualizacji opłat z tytułu użytkowania wieczystego dla celu naliczenia opłat adiacenckich oraz nieruchomości jako przedmiotu ograniczonego prawa rzeczowego .

3. Źródła informacji o nieruchomościach oraz zasady korzystania z rejestrów i ewidencji prowadzonych przez sądy oraz organy administracji publicznej, a także sposób korzystania z innych dokumentów posiadanych przez urzędy i instytucje, zawierających niezbędne dane wykorzystywane przy szacowaniu nieruchomości, o których mowa w art. 155 ust. 1 ustawy ogn.

4. Omówienie przykładowych pytań dotyczące podstaw prawnych, zastosowanych podejść, metod i technik wyceny, źródeł informacji o nieruchomościach, a także analizy rynku nieruchomości.

5. Rozwiązanie przykładowego testu egzaminacyjnego.


Odpłatność za szkolenie wynosi: 200 zł + 23%VAT, płatne na konto:

11 1020 1127 0000 1402 0083 6429

 

Formularz zgłoszeniowy:

Aby wziąć udział w szkoleniu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie opłaty w wysokości 246 zł na podany wyżej numer konta.

- Formularz zgłoszeniowy altDodatkowe informacje i zapisy:

Korporacja SEDPOL Sp. z o.o.
ul. Czapelska 38,
04-081 Warszawa

tel. 22 331-76-22
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.